Aktywność dla naszego dobra

Zobacz plakat i ulotkę projektu.

 

Stowarzyszenie Pomysł na Życie i Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej „ Złote Rączki” zapraszają Państwa na warsztaty realizowane w ramach projektu:

Aktywność dla naszego dobra

Celem projektu jest: aktywizacja społeczna 42 mieszkańców Wrocławia po pięćdziesiątym roku życia, połączona z uświadomieniem uczestnikom projektu korzyści, jakie daje im przestrzeganie zasad zdrowego starzenia się i właściwego stylu życia.

Zajęcia w ramach projektu będą odbywać się od 17.IX.2012r. do 07.XII.2012r. w trzech 14 osobowych grupach, we Wrocławiu, na ul. Legnickiej 65.

W ramach projektu zorganizujemy dla każdej z grup:

 1. Wykład przeprowadzony przez lekarza na temat przestrzegania zasad zdrowego stylu życia i korzyści z tego płynących , dla osób, które przekroczyły 50 lat. – 5 godzin (wspólny dla wszystkich grup).
 2. Warsztaty aktywizujące – 17 godzin z trenerem oraz 13,5 godz. z opiekunem projektów, których efektem końcowym będzie przygotowanie uczestników do zorganizowania i przeprowadzenia mini projektów. Do wyboru uczestników, wg zainteresowań i predyspozycji są:

  • Promocja aktywności fizycznej
  • Przygotowanie sprawozdania z przebiegu projektu promującego zdrowy styl życia dla osób 50+
  • Przygotowanie konferencji promującej zdrowy styl życia dla osób 50+.
  • Każda grupa przeprowadzi także zajęcia Andrzejkowe z dziećmi ze świetlicy środowiskowej

 3. Warsztaty z dietetykiem – 14 godzin, poprzedzone wywiadem na temat stylu życia, predyspozycji żywieniowych i ewentualnych schorzeń.
 4. Zajęcia z jogi – 15 godzin, zajęcia będą dostosowane do potrzeb uczestników projektu.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Każdy uczestnik projektu otrzyma materiały szkoleniowe z odbytych warsztatów. Rekrutacja trwa do 31.08.2012 r. Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić ankietę rekrutacyjną dostępną na stronach: www.pomyslnazycie.com.pl lub www.zloteraczki.org.pl i odesłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Albo wypełnić wersję papierową dostępną w Sektorze 3, ul. Legnicka 65, Wrocław.